Pedagogisch handelenPrimair & voortgezet onderwijsKennisclip

De rol en plek van ouders binnen de schoolcultuur

Ontdek welke concrete handvatten je kunt gebruiken voor een goede samenwerking en communicatie met ouders. 

Goede samen­werking en communicatie met ouders

Leerlingen bewegen dagelijks tussen de thuiscultuur, de straatcultuur en de schoolcultuur. Drie werelden met eigen normen en verwachtingen, die soms botsen. Voor een sterke schoolcultuur is het belangrijk om ouders actief mee te nemen in de gedragsverwachtingen van school. In de praktijk zie je echter grote verschillen in ouderbetrokkenheid. In deze kennisclip laat Wouter Siebers zien waarom je ouderbetrokkenheid niet moet meten aan hoe vaak een ouder langskomt en geeft hij concrete handvatten die je kunt gebruiken voor een goede samenwerking en communicatie met ouders. Door al vroeg in gesprek te gaan en verwachtingen op elkaar af te stemmen, voorkom je dat kleine zorgen uitgroeien tot grote problemen. 

Meer kennisclips

Bekijk hier meer kennisclips binnen dit thema waarin we essentiële inzichten over onderwijs op een laagdrempelige wijze toegankelijk maken. 

Vrouw kijkt video op haar laptop
Pedagogisch handelenPrimair & voortgezet onderwijs

Wat is goed gedrag?

Wouter Siebers vertelt wat goed gedrag is, hoe leraren dit kunnen aanleren en hoe ze effectief handelen wanneer leerlingen zich niet goed gedragen.

Pedagogisch handelenPrimair & voortgezet onderwijs

Grip op gedrag

Ontdek hoe je grip krijgt op gedrag en hoe je de escalatiepiramide en het 4-lademodel hierbij kunt inzetten.

Pedagogisch handelenPrimair & voortgezet onderwijs

Uniformiteit vs. autonomie

Wouter Siebers legt uit waarom gedeelde afspraken voor ruimte en rust kunnen zorgen en hoe je daar als team sterker van wordt.

Onze adviseurs staan voor je klaar

Wil je meer informatie of heb je vragen? Neem gerust contact op met onze onderwijsadviseur.

Meer kennis over dit thema

Verrijk je kennis over Pedagogisch handelen met onderstaande artikelen, downloads, video’s en meer. Zo versterk je het onderwijs binnen jouw school of scholen!

Pedagogisch handelenPrimair & voortgezet onderwijs

Het Pygmalion-effect

Het Pygmalion-effect gaat over verwachtingen van leraren die doorwerken in het gedrag en de prestaties van leerlingen. Met de visual biedt Expertis een helder overzicht van deze beïnvloedingsketen.

Leraar praat met kind

Meer over Pedagogisch handelen

Ontdek hoe je kunt werken aan een goed pedagogisch klimaat, hoe je de school daarbij kunt ondersteunen en hoe je werkt aan sociaal veilige school. Expertis werkt samen met scholen en besturen die het pedagogisch handelen binnen de school willen versterken.

Rapport

Werken aan een positieve gedragscultuur

Beter onderwijs begint bij de schoolleider. De Nederlandse vertaling en bewerking van het rapport Creating a culture door Tom Bennett biedt een schat aan informatie en handreikingen voor schoolleiders.

Voorkant van het rapport “Werken aan een positieve gedragscultuur op school” met een foto van vrolijke basisschoolkinderen en het logo van Expertis Onderwijsadviseurs.